ŁOŻYSKA
ikona messenger
Messenger
ikona telefonu
+48 692-062-113
ikona maila
biuro.liders@gmail.com

Łożyska

Witaj na naszej stronie. Specjalizujemy się w sprzedaży łożysk oraz instalacji fotowoltaicznych. Prowadzimy sprzedaż hurtową jak i detaliczną, ponadto oferujemy pełne wsparcie produktowe.

Katalog produktów

Łożyska baryłkowe


Posiadają cechy zbliżone do łożysk wahliwych, lecz w przeciwieństwie do nich zdolne są przenosić o wiele większe obciążenia osiowe i promieniowe. Wykazują dużą tolerancję na błędy współosiowości oraz pracę wału. Łożyska baryłkowe stosowane są zarówno w przemyśle jak i transporcie, w miejscach gdzie inne łożyska nie sprostają wymaganiom.

łożysko baryłkowe

Łożyska kulkowe zwykłe


Stosowane są zarówno w przemyśle maszynowym, produkcji urządzeń jak i rolnictwie oraz transporcie. Są najpopularniejszą grupą łożysk co czyni je stosunkowo tanimi. Charakteryzuje się zwartą budową, wysoką trwałością oraz szeroką możliwością adaptacji. Posiada zdolność przenoszenia obciążeń promieniowych oraz osiowych.

łożysko kulkowe

Łożyska stożkowe


Jest typem łożyska tocznego, w którym elementy toczne o kształcie stożków ściętych, poruszają się po bieżni, również stożkowej. Charakteryzuje się dużą odpornością na przenoszenie obciążeń osiowych oraz promieniowych. Stosowane wszędzie tam gdzie wymagane jest niskie tarcie, niska emisja cieplna oraz niewielki hałas. Stosowane wszędzie tam gdzie ze względu na bardzo duże obciążenia promieniowe i osiowe nie można zastosować łożyska kulkowego.

łożysko stożkowe

Łożyska wahliwe


Jest odmianą łożyska kulkowego. Znajduje szerokie zastosowanie wszędzie tam, gdzie wymagana jest tolerancja błędów współosiowości powstających wskutek ugięć wałów czy zmęczeniowego odkształcenia opraw, a dzięki możliwości wychyleń kątowych znajduje ono szerokie zastosowanie w branży przemysłowej oraz rolniczej.

łożysko wahliwe

Łożyska walcowe


Charakterystyczną cechą łożyska są elementy toczne w kształcie walca oraz rozłączna budowa, która ułatwia montaż oraz nieznaczne przemieszczenia oprawy w trakcie pracy. Dzięki liniowej powierzchni styku między wałeczkiem tocznym, a bieżnią wykazują się o wiele większą zdolnością przenoszenia obciążeń promieniowych w stosunku do innych typów łożysk (większa nośność). Są wyjątkowo wrażliwe na niewspółosiowość wału oraz oprawy. Dzięki zwartej budowie znajdują szerokie zastosowanie w przemyśle technicznym na przykład przy łożyskowaniu walcarek, wrzecion obrabiarek.

łożysko walcowe

Zapytaj o produkt

Jeśli masz problemy z wyborem prawidłowego produktu, skontaktuj się z nami:

Kontakt

Zapraszamy do skontaktowania się z nami! Odpowiemy na wszystkie pytania.

ikona telefonu
+48 692-062-113
+48 692-062-113
ikona maila
biuro.liders@gmail.com
ikona facebook
fb.com/Fotowoltaika.lider.s